Около 10:30 сутринта унгарката Жанет Немет, републиканска шампионка по борба, се е самоубила, скачайки от 11-ия етаж на жилищен блок за спортисти в столичния комплекс „Диана“, съобщават източници от СДВР.
В момента мястото е пълно с полиция, а основната версия, по която работят разследващите, е самоубийство, провокирано от лична драма. Немет наскоро се присъедини към женския отбор по борба на ЦСКА, информира Блиц.
Унгарката, която вече притежава и българско гражданство, беше сред най-успешните състезателки на национално ниво. През този месец тя спечели отново държавната титла в тежка категория – до 76 кг, като затвърди позицията си сред водещите имена в женската борба у нас.
По време на подготовката Немет тренираше рамо до рамо с други елитни състезателки, включително и със световната шампионка Биляна Дудова – нейна съотборничка и в ЦСКА. Според полицията, Дудова и Немет са били съквартирантки в стаята на 11-ия етаж в „Диана“, откъдето Немет е скочила.
32-годишната Немет има множество национални отличия и нееднократно е доказвала класата си на тепиха, печелейки титли в тежка категория на държавните първенства.
Тази история напомня колко непредсказуеми могат да бъдат дори животите на хора, постигнали върхове в спорта.

0 Comments