„Щом продължават да издирват сестра ми Ружа и случаят не е затворен, значи тя не е убита.“
Това заяви наскоро Константин Игнатов в своя подкаст в YouTube. Братът на т.нар. Криптокралица не за първи път изказва предположение, че Ружа може и да е жива, посочва „България днес“.
Игнатов споделя, че е изгледал сериала „Вземи парите и бягай“, посветен на известната му сестра, където историята на Ружа и семейството ѝ е разказана под измислени имена.
Той е категоричен, че продукцията няма много общо с реалността, като отбелязва: „единственото общо на героинята в сериала „Вземи парите и бягай“ със сестра ми Ружа е, че главната героиня е малко пълничка и с тъмна коса като нея“.
„Най-важното в сериала за сестра ми е, че показва какво мисли, какво чувства, какво я движи. Монолози, философии, вътрешен свят… Само че това е измислено. Никой от режисьорите не е сядал с нея, значи, това не е документ, а сценарий. Всичко е версия“, заявява още Игнатов.
Най-силното му възмущение е насочено към начина, по който са представени родителите им във филма.
„Като някакви прости хора, без образование, почти като пародия на източноевропейци. Като че ли са слезли от дървото вчера. А реалността е коренно различна. Баща ни, Бог да го прости, беше дипломиран инженер. Майка ми – учителка. Образовани, стойностни хора, които са се трудили с пот на челото, за да имат децата им бъдеще“, казва братът на Ружа.
Константин Игнатов споделя още, че в Германия сериалът се разглежда по-скоро като „приказка“ и обяснява защо:
„Защото няма нови факти. Има интерес, има пазар, но когато няма нова истина, се създава друга. По-драматична и по-продаваема. Говорил съм в последните години с хора, които въртят такива продукти – английски подкасти, български ютуб канали, немски документални екипи… И знаете ли какво ми казаха всички до един?
„Има доста публични факти, но всичко друго си дописваме сами.“ Защо? Защото имат пълната свобода. Ружа, ако е още жива, никога няма да се появи, да каже: „Това не е вярно“, няма да опровергае. Значи, каквото и да покажат, няма кой да каже: „Ей, хора, това е глупост!“. И така се прави една евтина гротеска и се продава за реалност“, категоричен е Игнатов.
Накрая, за него най-абсурдното е финалът на сериала.
„Там един китайски мафиот просто я убива. Добре де, ако това беше истина, защо има разследвания? Защо институциите по света продължават да търсят информация? Защо няма затворен случай? Отговорът е прост: защото реалността не работи така. Там, където реалността още пита, става въпрос не за истина, а за измислица“, подчертава Константин Игнатов.
Ясно личи, че Константин Игнатов държи на истинското представяне на историята на сестра си и семейството им. За момента официалните разследвания продължават, а въпросите остават без категоричен отговор.

0 Comments