3-годишно дете е починало тази сутрин в лекарски кабинет в ДКЦ „Изток“ в Пловдив. Родителите са го завели при личния му лекар, но въпреки бързата реакция и усилията на лекарите, не е било възможно да бъде спасено, съобщава Plovdiv24.bg.
Сигналът за инцидента е постъпил на спешния телефон 112 около 9:30 сутринта.
По първоначални данни става въпрос за трагичен инцидент, при който детето се е задавило.
Това беше потвърдено за медията от директора на ОДМВР – Пловдив, старши комисар Васил Костадинов.
„Става въпрос за нещастен случай, свързан е със задавяне. Детето навреме е закарано, реагирано е бързо, но за съжаление е починало“, каза той.
Информацията сочи, че родителите са внесли детето на ръце директно в кабинета на личната лекарка. Веднага са започнали реанимационни действия, но всички опити на медицинския екип са останали без успех.
Тепърва ще се установяват всички подробности около случилото се. Вероятно ще бъде разпоредена и аутопсия, за да се изясни точната причина за смъртта.
Случаят дълбоко е разтърсил както семейството на детето, така и лекарите, които са се борили за живота му.
В подобни ситуации въпросите са повече от отговорите, а трагедията напомня колко бързо може да се промени всичко.

0 Comments