1

Окръжната прокуратура разглежда всички възможни версии – убийство, самоубийство или склоняване към самоубийство. Не се изключва и вероятността трагедията да е свързана с употреба на наркотици.

Разследващите продължиха огледите до късно днес, като проверяваха както пространството пред блока, така и самия апартамент.

В късния следобед разследващите напуснаха адреса, като изнесоха няколко чувала, които най-вероятно съдържат веществени доказателства.

Освен загиналото момиче и момчето, в апартамента по време на инцидента са били още двама младежи, които към момента са задържани.

В двете училища, където са учили починалото момиче и тийнейджърът, психолозите ще проведат срещи с класните ръководители. От вторник, когато учебните занятия се подновяват, психолози ще работят и с учениците на двамата пострадали.

Малко след полунощ съсед открива безжизненото тяло на момичето пред входа на блок 17 в квартал „Струмско“. Няколко минути по-късно става ясно, че зад блока е открито и тежко ранено момче.

Разследващите стигат до заключение, че и двамата са паднали от петия етаж на сградата.

Днес хора от блока споделиха, че момчето, в чийто апартамент се е случила трагедията, винаги е било тихо и скромно.

„Събирали са се, но в рамките на нормалното – музика до към 23.00 часа и после тихо, кротко. Особено снощи нищо не сме чули – нито силна музика, нито караници, нито викове. Аз до 23.00 часа бях буден и нищо не съм чул. В четири часа отворих и видях. Кой знае кога е станало“, коментира живущ в блока.

Зад блока, откъдето е паднало момчето, днес имаше полицейски ленти, а на мястото все още личаха счупени клони от дървото, което вероятно е облекчило падането.

Лекарите в „Пирогов“ се борят за живота на тийнейджъра, а съседите продължават да се питат как точно е станала трагедията.

„Тук никога не е имало проблеми – деца да създават скандали, да се бият или да се събират посред нощ. Не съм чула такова нещо, нито от съседи.“

Във вторник общественият посредник на Благоевград Злата Ризова ще събере всички ангажирани институции в общината, за да се обсъди проблема с наркоразпространението в града.

Понеделник в Благоевград е обявен за ден на траур.

Тази история повдига сериозни въпроси за сигурността на младежите и нуждата от превенция, особено когато става дума за наркотици и рисково поведение.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

1
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *