0

Разгневен баща настоява за промяна в организацията на празника

Пет деца припаднаха по време на официалната церемония за 24 май, състояла се преди обед на централния площад в Русе, информират от „Русе Медиа“. Родители реагираха остро и отправиха критики към Община Русе заради решението да държат учениците дълго време под открито небе и силното слънце, без да се осигури сянка.

Инцидент по време на празника

Един от засегнатите родители, Искрен Маринов, разказа публично за преживяното. Той споделя, че синът му и още едно дете внезапно са припаднали на площада, което е наложило спешна намеса на екип на Спешна помощ. Маринов подчертава, че ситуацията е била много сериозна – едно от децата е получило по-сериозна травма при падането.

В болницата се е наложило спешно хирургично лечение на един от учениците – лекарите са зашили рана на главата, получена от удара в плочите. По думите на бащата, общо пет деца са почувствали неразположение по време на празничното събитие.

Критики към местната власт

Родители изказаха сериозно недоволство относно начина, по който е организирано градското тържество. Искрен Маринов смята, че е изключително неразумно от страна на общината да задържа малки деца на открито в обедните часове, когато температурите са най-високи и на площада няма никаква сянка.

– „Редно е да се помисли за друг час, когато да се прави тази церемония, който е по-подходящ, а не в обедните часове“ – категоричен е разгневеният баща. Гражданите настояват Община Русе и училищните власти в града да преразгледат из основи протокола за провеждане на тържествени събития на открито.

Спешни промени в организацията са нужни

Инцидентът в Русе предизвика бърза обществена дискусия за безопасността на децата по време на официални празненства. Жителите на града призовават за по-голяма адаптивност при организиране на подобни събития, особено когато прогнозите предупреждават за необичайно високи температури в края на май.

Исканията включват въвеждане на ясни правила, които да изискват от институциите осигуряване на мобилни медицински пунктове, безплатна вода и най-важното – провеждане на официалната част рано сутрин или в климатизирана зала при горещо време, за да се избегнат нови инциденти.

Вижда се, че подобни ситуации лесно могат да се предотвратят с по-добро планиране и бързи мерки. Дали градските власти ще вземат поука, предстои да разберем.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

0
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *