След разпитите от прокуратурата, собственикът на „КУБ Корпорация“ Олег Невзоров направи изявление пред медиите. Той подчерта, че не се е укривал и че срещу него се хвърля „кал“.
„Не се чувствам виновен, комплексът в „Баба Алино“ е законен, имаме всички документи и ще дадем информация след края на проверката на съответните институции“, заяви Невзоров.
Невзоров е бил засечен от служители на МВР веднага щом е пристигнал в България на 16 юни 2026 г., като Варненската окръжна прокуратура е била уведомена незабавно. До предаването му на прокуратурата, той е бил под непрекъснато наблюдение от страна на МВР.
„Имаме всички преписи с институциите. Не се страхувам, че ще ме арестуват, аз не съм правил нищо не законно. Нямам съдимост в Украйна, дори нямам призовка“, заяви Невзоров.
Той също така каза, че в Украйна има хора, които воюват, и други, които работят.
Според него, бизнесите там продължават да функционират, въпреки сериозната ситуация в Украйна. „Варна е за мен като роден град и аз видях потенциал тук“, каза той.
Невзоров заяви още, че не се опасява от покушение и допълни, че ще бъдат осигурени адвокати за всички собственици в комплекса на „Баба Алино“.
Изглежда, че Олег Невзоров е твърдо решен да се защитава и да съдейства на институциите, като подчертава законността на дейността си и връзката си с Варна.

0 Comments