България се прости с една голяма спортна личност.
С прискърбие съобщаваме, че днес на 89-годишна възраст почина Златка Бончева, информираха от Българската федерация по художествена гимнастика.
Ето още какво споделиха от федерацията на страницата си във Фейсбук:
Златка Бончева беше първият треньор на цяла плеяда гимнастички от клуб “Левски”, които по-късно печелят световни и европейски титли. Първите си стъпки при нея са направили Илиана Раева, Анелия Раленкова, Лили Игнатова, Камелия Игнатова, Галя Рангелова, Мария Кузманова, Виктория Димитрова, Паулина Кръстева, Юлия Байчева, Мая Таскова и други.
Тя не просто въвежда своите възпитанички в света на художествената гимнастика – Златка Бончева ги насочва и подпомага да развият различните си дарби.
Всички нейни момичета говорят за нея с голямо уважение и с много обич.
Златка Бончева оставя траен отпечатък в живота на нашите големи шампионки. Освен че ги е учила на тайните на спорта, тя ги е възпитавала да бъдат добри и съпричастни хора, личности със силен характер, които ценят истината, добрината и любовта.
Днес българската художествена гимнастика загуби изключителен педагог, треньор и човек.
Да почива в мир.
Поклон пред светлата ѝ памет!
Опелото ще се състои на 22 май, петък, от 11 часа в храм „Св. Георги“ на бул. „Патриарх Евтимий“.
Животът и приносът на Златка Бончева остават пример за поколения напред.

0 Comments