Цепки, дълбоки деколтета и много тюл, но без прекалено разголване – тазгодишните абитуриентки заложиха повече на стила, отколкото на провокацията. Гафове в модата почти не се видяха. Това се отнася и за повечето абитуриенти. По-скоро изпращачите се откроиха с визии като за бал с маски.
Група момчета привлякоха вниманието, появявайки се с червени гащеризони, маски и пластмасови автомати, съобщава „Марица“.
Гранд хотел Пловдив тази вечер прие зрелостниците от Художествената гимназия, Професионалната гимназия по електротехника и електроника (бившият ТЕТ) и „Ана-май“.
Първите абитуриенти пристигнаха бавно, с много клаксони, димки и възгласи. Последните обаче трябваше да притичат от колите до входа на хотела, защото се изля внезапен дъжд. Причината беше ясна – прически за стотици евро и облекла за хиляди.
Християн от ТЕТ-а изненада всички, идвайки с група гайдари. Самият той засвири на гайда, изпращайки себе си под аплодисментите на тълпата.
Една от девойките от Художествената гимназия изглеждаше като излязла от приказка. „Като Червената шапчица е“, възкликнаха съучениците ѝ.
Патриотизмът също не липсваше – българското знаме развяваха по автомобилите и джиповете много от участниците.
Доста зрелостници пристигнаха с мотористи, които ги ескортираха до хотела.
Едно момче беше взаимствало миналогодишна идея и се беше „опаковал“ като арабски шейх.
В разгара на пристиганията димът от димките направи истинска завеса пред хотела.
В крайна сметка, тазгодишният бал се отличи с повече стил и разнообразие, като традициите и модерното се срещнаха по особено интересен начин.

0 Comments