„Прославих България на световния боксов ринг и изритах милионите, които ми предлагаха от САЩ, от Европа, от Австралия… Когато бях на върха, ми се кланяха. Подмазваха се, казваха колко съм велик. Сега се държат с мен като с престъпник. Срам и позор!“
С откровена изповед пред „България Днес“ боксовата легенда Серафим Тодоров говори открито за живота си след края на спортната си кариера. Светлините на ринга вече са загаснали, големите му победи са останали в миналото, а обещанията на българските политици към него отдавна са забравени. В същото време той отправя предупреждение към Дара, която сега се радва на пика на популярността си, да бъде изключително внимателна.
„Познавам Дара от шоуто „Денсинг Старс“, в което и двамата участвахме през 2024 г. – сподели Серафим. – Радвам се много за нейния успех. Съветвам я много да внимава на кого се доверява. Има хора, които ще се опитат да я използват и след това да я захвърлят, както стана с мен.
Серафим допълва, че според него Дара е изключително добро и земно момиче, но притежава потенциал да се превърне в истинска световна звезда. Той споделя, че е усетил и двете страни на славата – както възхищението, така и неблагодарността. „Но не мога да бъда лош, защото силно вярвам в Бог. Не мога да върша волята на дявола. Ще бъда благороден човек, достоен и великодушен, а да става, каквото ще“, емоционално казва Сарафа.
В света на бокса Серафим Тодоров е уважаван и известен навсякъде. След като печели три световни и три европейски титли, той стига до сребърен медал на Олимпиадата в Атланта през 1996 година. По пътя към финала той побеждава Флойд Мейуедър – боксьор, който по-късно се превръща в една от най-големите звезди при професионалистите и натрупва над 1 милиард долара печалби.
Историята на Серафим Тодоров показва колко бързо се променя съдбата на спортистите и как с времето славата често е последвана от забрава.

0 Comments