0

Още се появяват шокиращи подробности около трагедията, разтърсила Благоевград след тежкия инцидент в квартал „Струмско“, при който 16-годишно момиче загина, а 15-годишно момче се бори за живота си.

По информация на struma.com във въпросната нощ в апартамент на петия етаж в блок 17 на ул. „Яне Сандански“ са присъствали четирима – трима гимназисти и един студент. Всички са деца на известни и финансово осигурени семейства от Благоевград – сред родителите им има служители в РДПБЗН, хора с бизнес, служителка в социална служба, юрист и други.

Още през деня един от младежите е поръчал по интернет ЛСД – диетиламид на лизергиновата киселина, вещество, което е известно със силния си психоактивен ефект, водещ до халюцинации и промени в съзнанието. Освен това, компанията се е снабдила и с райски газ, за да подсили усещанията си.

Част от групата е било момичето, което от известно време е имало връзка с 15-годишното момче – тя се е появила на събирането, посветено на предстоящия абитуриентски бал на един от гимназистите.

Организатор на срещата е бил студентът, който е бил арестуван на място, в неадекватно състояние и полугол. Вторият задържан е намерен няколко часа по-късно в жилището на своя приятелка.

Полицията вече разследва този изключителен инцидент, който разтърси целия град. От апартамента, откъдето съседите са чули викове и писъци, все още не е напълно ясно какво точно се е случило между младежите след употребата на опасните вещества.

Заради силно неадекватното си състояние, задържаните не могат да дадат точни обяснения за събитията, така че към момента не е ясно дали става въпрос за опит за самоубийство, нещастен случай или евентуална намеса на някой друг от присъстващите.

Ясно е, че такъв трагичен случай Благоевград не помни – случка, която потисна атмосферата в града точно преди празника.

Както БЛИЦ вече съобщи, тялото на момичето е намерено около 00:30 ч. през нощта на плочките пред входа на блока. Малко след това е открито и момчето, оцеляло по чудо, след като паднало върху клони на дърво, което е омекотило удара.

Състоянието на момчето остава критично и то е транспортирано по спешност в болница „Пирогов“ в София заради множеството си травми. Останалите двама младежи се намират в полицията, като с тях вече работят психолози от столицата.

Тази история е още едно напомняне за опасностите от експериментирането с опасни вещества и непредсказуемите последици, които могат да настъпят.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

0
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *