0

 

Шокиращо произшествие разтърси Благоевград в нощта срещу 24 май. Младо момиче е загинало, а 17-годишен младеж е с тежки наранявания след като двамата падат от петия етаж на блок в квартал „Струмско“.

Във връзка със случая вече са арестувани двама души, а разследващите опитват да установят какво точно се е случило в апартамента, откъдето са паднали младежите.

Случаят се разиграва около 00:30 часа пред блок №17 на улица „Яне Сандански“. Първо пред входа е намерено тялото на момичето, починало на място. Малко по-късно е открит и младежът, който оцелява благодарение на това, че падането му е омекотено от дърво.

Състоянието на момчето остава критично и след първата помощ в Благоевград, той е транспортиран по спешност в софийската болница „Пирогов“.

По непотвърдени сведения пострадалият младеж е ученик и син на служителка в РЗПАБ, а загиналото момиче е пълнолетна. Разследването показва, че по време на инцидента в апартамента са присъствали и други младежи.

Случаят остава загадъчен, като криминалистите работят по няколко версии. Възможността за престъпление не е изключена, макар че основната версия засега е самоубийство.

По-късно полицията официално съобщава, че са задържани двама младежи, за които има данни, че са съпричастни към случая. По информация на разследващите и двамата са били под влияние на наркотици – единият е арестуван в апартамента, а другият е открит на друго място след издирване.

Работата по случая продължава – предстоят още разпити, експертизи и детайлно изясняване на фактите около трагичната нощ.

Тази история остава с много въпроси, докато разследването се опитва да подреди всички детайли.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

0
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *