Двете деца, които загинаха при тежкия инцидент на автомагистрала „Тракия“ до Ямбол, са били част от академията на „Славия“. Тази тъжна вест беше обявена от столичния клуб чрез публикация в социалните мрежи.
В резултат на катастрофата по-рано днес живота си са загубили две деца, както и един мъж.
От „Славия“ дадоха информация, че загиналият възрастен е баща на едно от момчетата.
Децата са родени през 2017 г. и са били част от Академия „Славия“. В катастрофата са пострадали и треньорът в школата Иван Терзийски заедно със съпругата му, които са настанени в болница и получават необходимата медицинска помощ.
„С дълбока тъга съобщаваме, че при тежък пътен инцидент край Ямбол загинаха двама футболисти от Академия Славия, родени през 2017 година, както и бащата на едно от децата. Треньорът от Академия Славия Иван Терзийски и неговата съпруга са приети в болница, където им се оказва медицинска помощ“, написаха от клуба.
Ръководството на „Славия“ изрази своите съболезнования към роднините и близките на починалите.
„Изказваме най-искрените си съболезнования на семействата и близките на загиналите. В този изключително тежък момент цялото семейство на Славия скърби заедно с тях“, посочват още от клуба.
Академия „Славия“ обяви, че спира тренировките и всички дейности до следващо нареждане, като знак на съпричастност.
„Почивайте в мир“, завършва съобщението на клуба.
Президентът на „Славия“ Венцеслав Стефанов съобщи, че в академията ще бъде обявен траур с продължителност един месец.
Тази трагедия разтърси не само „Славия“, но и цялата спортна общност. Децата, които загинаха, са били едва в началото на своя футболен път, а загубата им оставя дълбока болка сред близките, съотборниците, треньорите и всички познати.
Това събитие отново напомня колко крехък е човешкият живот и колко бързо може да се промени всичко.

0 Comments