0

 

 

Мазутни петна отново се появяват по плажовете на Южното Черноморие. Само за последните четири дни до екоинспекцията в Бургас са подадени над 40 сигнала. Вчера следобед подобни нефтени петна са били забелязани и на плаж „Бутамята“ в близост до Синеморец.

От Морска администрация информират, че осъществяват постоянен мониторинг на българските морски води и следят за замърсявания, причинени от кораби. Те обаче уточняват, че не са открити нарушения от плавателни съдове и става въпрос за по-стари замърсявания с нефтопродукти, които бурното море през последните дни е изкарало на брега.

Администрацията допълва, че не е възможно да се посочи конкретен източник или кораб, който да носи отговорност за това замърсяване, тъй като се касае за остатъчни вещества с неясен произход и давност.

Този проблем не е нов – през последните дни мазутни петна са замърсили участъци от бреговата линия между Царево и Камчия. За първи път за подобно замърсяване в района на Аркутино беше съобщено още в края на миналата седмица.

Изглежда, че с всяко бурно време на повърхността излизат стари замърсявания, които напомнят за нерешени екологични проблеми в Черно море.


Харесайте и Споделете с вашите приятели!

0
admin

0 Comments

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *