Журналистката Светослава Рудолф отправи сериозни упреци към организацията на посрещането на Дара след триумфа ѝ в „Евровизия“. В обширен пост в социалните мрежи тя заяви, че БНТ е превърнала събралите се фенове на площада в София в „масовка“ за бъдеща международна сделка с певицата.
„Днес българската публика и фенове на площада в София бяха брутално и комерсиално използвани като масовка за бъдещ договор на Дара с международен продуцент Фред Агейн. Това не е честно!“, написа тя.
Светослава Рудолф започва като репортер в БНТ, а днес открито критикува националната телевизия
Не само Рудолф изразява подобни мнения – редица потребители във Facebook също споделят такива предположения. Към момента Дара и БНТ не са направили официално изявление по случая.
По думите на Рудолф, водещите от БНТ са давали насоки на присъстващите как да се държат и как да се включат в сцените с Дара. „От трибуната водещите от БНТ командваха стотиците хора да са миманс на тази сделка и Дара позираше неприкрито в различни пози с нарочен плакат, само за да я сключи“, твърди журналистката, която е започнала професионалния си път в „По света и у нас“ и „Панорама“ по БНТ.
Рудолф е разочарована и от начина, по който е било представено събитието. Тя твърди, че хората са очаквали концерт и празнично преживяване, но на практика са се оказали част от огромна рекламна акция.
„Защо обещахте концерт, забавление? Нищо! Само реклама и залог за световна сделка за милиони, за която скачащите на площада нямаха понятие, че участват“, пише още тя.
В публикацията си тя отправя и критика за присъствието на политици по време на събитието, като упреква БНТ, че е направила „грандиозен пиар“ на представители на Продължаваме промяната – Демократична България.
Виждаме как едно важно събитие за феновете може да бъде разглеждано по различен начин от присъстващите и самите организатори. Реакциите тепърва ще показват дали тези критики ще предизвикат промяна в подхода на БНТ.

0 Comments